С тържествена програма училището ни отбеляза Деня на светите братя Кирил и Методий – създатели и разпространители на първата славянска азбука – глаголицата. Гости на нашия празник бяха и малките ни приятели от IV група на ДГ „Детелина“ и техните учители. Децата ни изненадаха с мил поетичен поздрав.
Директорът на училището г-жа Николова произнесе приветствено слово и връчи грамоти на ученици, допринесли за престижа на училището през учебната 2025-2026 г.
След месеци на неуморен труд и много изписани страници първокласниците гордо заявиха „Ние вече сме грамотни“ и ни представиха поетично-музикална програма „Празник на буквите“. След тържествената част те посетиха НЧ „Иван Вазов“ 1928, с. Нови хан, за да станат официални читатели на библиотеката.
По традиция бъдещите първокласници от ДГ „Детелина“ влязоха в класната стая за вълнуваща среща с ученици от начален етап.
























