Клуб по спортни танци „София Данс“

На 18-ти декември децата от 1а, 1б и 3 клас от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Нови хан, взеха участие в коледния концерт по случай 18-тата годишнина на Клуб по спортни танци „София Данс“.

В концерта взеха участие над 150 деца от всички школи към клуба, както и състезателните двойки от клуба.

За децата от 3 клас това е трети успешен концерт след този по повод юбилея на училището и концерта по повод празника на селото, организирани в края на миналата учебна година през месец юни. За децата от първи клас това беше дебютно появяване на голяма сцена, след по малко от 3 месеца от първото им запознанство със спортните танци.

Представителна изява на групата за занимания по интереси  – „Сръчковци“

Учениците от IIа клас през учебната 2022/2023 година,с ръководител г-жа Красимира Полихронова участват в група за занимания по интереси – „Сръчковци“.

С много труд ,старание, въобръжение и творчество, учениците изработиха коледна украса,с която да допринесат за празничната атмосфера в цялото училище.

ПРЕДСТАВИТЕЛНА ИЗЯВА НА ГРУПАТА ЗА ЗАНИМАНИЯ ПО ИНТЕРЕСИ – „ МЛАД ИЗСЛЕДОВАТЕЛ“

Учениците от II б клас през учебната 2022/2023 година, с ръководител г-жа Пепа Василева участват в група за занимания по интереси – „ Млад изследовател“.

С голямо желание и усърдие второкласниците изработиха невероятни макети на Слънчевата система от разнообразни материали.

Учениците се постараха и с готовите проекти направиха изложба във фоайето на училището, за да могат всички други техни съученици да се докоснат до магията на Космоса.

В ЧАСОВЕТЕ ПО ФИЗИКА И АСТРОНОМИЯ

През месец ноември в часовете по физика и астрономия, учениците от 7. клас, работиха по  проект: „Последователно и успоредно свързване на консуматори“. Те изработиха собствени макети, които изложиха във фоайето на училището.

21 НОЕМВРИ – ДЕН НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО

Днес, 21 ноември, учениците от 1а и 1б клас проведоха различен и интересен Час на класа, посветен на християнския празник- Въведение Богородично или Ден на християнското семейство и християнската младеж. Първокласниците с голям интерес и внимание слушаха беседа за празника, изнесена от госпожа В. Славчева, разказваха за своите семейства, рисуваха на тема“ Моето семейство“, чуха приказката“ Момчето и ябълковото дърво“ от Джериес Авад. Разбраха, че семейството е дар от Бога, в неговата основа са християнските добродетели, то ни закриля и пази в най- трудните моменти,  прави ни по- силни, на него можем да разчитаме.

ДЕМОНСТРАЦИЯ НА ПРОТИВОПОЖАРНА ТЕХНИКА ПРЕД ВТОРОКЛАСНИЦИТЕ

На 26.10 екип на районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ гр. Елин Пелин, направи демонстрация на противопожарна техника пред второкласниците в ОУ „Св. св. Кирил и Методий“. Споделиха с децата как действат при пожар, какво е облеклото на пожарникаря, защо е важно да се евакуират от горящата сграда.

Децата пък от своя страна показаха знания за действия при пожар, причините за възникването му и националния телефон за спешни случаи 112, кога могат и трябва да го използват.

Но най-големи емоции у децата предизвика пожарната кола.

В края на урока всяко дете получи възможност да се качи на пожарникарския автомобил, да се докосне до маркуча за гасене на пожари и да сложи част от специализираното облекло на пожарникаря.

Учениците разбраха значимостта на професията пожарникар.

Тържествено откриване на учебната 2022/2023 година

С посрещане на училищното знаме  и с химн на Република България започна тържеството по повод откриването на новата  2022/2023 учебна година.

По случай старта на учебната година приветствие към ученици, учители и родители отправи г-жа Николова – директор на училището.

Поздрав бе поднесен и от кмета на с. Нови хан г-н Стоичков.

В програмата прозвучаха  красиви думи за училището и учителите.

Най-малките ученици – първокласниците –  рецитираха и пяха.

Вълнуващ поздрав към тях имаше от представител на родителите.

Благодарност към своите начални учители отправиха учениците от първия прогимназиален клас – петокласниците.

Програмата завърши с водосвет.

След традиционните ритуали – изливане на менче с вода  и звън на училищен звънец – учениците се отправиха към училищната сграда, където бяха посрещнати с питка и мед. Прекрачиха училищния праг под венец от цветя.

Здрава и успешна да е за всички ученици, учители и родители учебната 2022/2023 година!