ТЪРЖЕСТВЕНО ИЗПРАЩАНЕ НА СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ ОТ ОУ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“

На 30. 06. 2022 г. седмокласниците от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, село Нови хан, получиха тържествено своите свидетелства за завършено основно образование в Дом – паметник „Елин Пелин“, с. Байлово. Учениците, директорът г-жа Албена Николова и учителите г-жа Душкова и г-жа Герова разгледаха къщата музей на Елин Пелин и експозицията и усетиха духа на неповторимия български класик.

В залата на Дом паметник „Елин Пелин“ госпожа Николова връчи ленти-награди на пълните отличници – Дейвид Петров, Кристиян Карагьозов и Данита Данчева.

Още трима отличници – Надежда Симеонова, Виктория Делибеева и Юлиан Борисов получиха грамоти за постигнат висок успех.

Учениците показаха трогателна самостоятелно подготвена програма – благодарност към учителите и класния си ръководител.

На добър час, скъпи седмокласници! Вие показахте изключително старание, трудолюбие, любознателност, творчество в учението през изминалите седем години! Представихте се достойно на НВО по БЕЛ, английски език и математика!

Скъпи млади хора, пожелаваме ви да продължите пътя си напред и нагоре с още много успехи! Бъдете живи, здрави и щастливи!

На добър час!

СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ ПОСЕТИХА КЪЩАТА МУЗЕЙ „ЕЛИН ПЕЛИН“ В С. БАЙЛОВО

В последния ден от тази учебна година нашите седмокласници посетиха къщата музей „Елин Пелин“ в с. Байлово.

Разгледахме родната къща на автора, музейната експозиция и научихме интересни неща за семейството и творческия му път. Докоснахме се до един от най-големите художници на българското село, майстор на късия разказ в българската литература, създател на множество ярки, незабравими образи, много от които са вдъхновени от неговите съселяни от село Байлово.

Дейността е реализирана по НП „Съвременна образователна среда“, Модул „Библиотеките като образователна среда“.

УЧЕНИЦИТЕ ОТ ПРОГИМНАЗИАЛЕН ЕТАП НА ОБУЧЕНИЕ ОСЪЩЕСТВИХА ТАКА ЖЕЛАНАТА ТРИДНЕВНА ЕКСКУРЗИЯ

В края на учебната 2021/22г. учениците от прогимназиален етап на обучение осъществиха така желаната тридневна екскурзия.

Посетихме градовете Банско, Благоевград, разгледахме забележителностите в региона, посетихме различни исторически обекти. Отседнахме в село Баня, където сред прекрасната планинска природа прекарахме незабравими часове в игри и забавления.

ТЪРЖЕСТВЕН КОНЦЕРТ

ПО ПОВОД ЮБИЛЕЯ НА ОУ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“ – С. НОВИ ХАН

На 01.06.2022 г.  Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“  в Нови хан отпразнува 150 години от създаването си.

Гости на събитието бяха: г-жа Райничка Николова – зам.-кмет на Община Елин Пелин с ресор „Образование, хуманитарни и социални дейности“; г-н Николай Плещов – председател на Общински съвет – гр. Елин Пелин; г-жа Емануела Стоилова – гл. Експерт в Дирекция „Приобщаващо образование“, МОН; г-жа Магдалена Ананиева – старши експерт по български еизик и литература  в РУО – София област; г-н Александър Стоичков – кмет на с. Нови хан; гл. инж. Валентин Анастасов – Държавно предприятие „Радиоактивни отпадъци“; г-н Любомир Трифонов – представител на Издателство „КЛЕТ България“; членове на Обществения съвет към ОУ „Св. св. Кирил и Методий“; представители на НЧ „Иван Вазов – 1928“ – Нови хан; представители на образователни институции в общината; бивши и настоящи учители и служители; бивши  ученици; родители.

Тържествената програма започна с организирана „Среща на спомените“ – среща на бивши и настоящи учители и ученици. Презентация, изготвена от г-жа Пепа Василева, представи историята на училището през годините. Споделените моменти и спомени развълнуваха всички присъстващи.

Програмата продължи с празничен коктейл.

Особена празничност  се постигна чрез тържествения концерт на новоизградената сцена пред „Калето“.

Поздравителни адреси, цветя и подаръци бяха поднесени от гостите на юбилея.

В тържественото си слово г-жа Албена Николова, директор на училището,  изказа благодарност към всички, които са положили усилия за утвърждаване авторитета на училището.

Благодари на своя екип за всеотдайността в работата, а на учениците – за тяхната любознателност и отговорност. Думи на благодарност бяха отправени  и към Издателство „Просвета“, издателство „КЛЕТ България“, Office 1, община Елин Пелин и Кметство Нови хан за съдействието и подкрепата.

Учениците на Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ поднесоха на присъстващите своя букет от детски усмивки, стихове, песни и танци.

Тържественият концерт  приключи с награждаване на отличените участници в конкурса за рисунка и литературно творчество на тема „Моето училище“.