ТЪРЖЕСТВЕНО ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА КРАЯ НА УЧЕБНАТА 2023/2024  ГОДИНА ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ПЪРВИ ДО ТРЕТИ КЛАС

На 30.05.2024г. в училищния двор се проведе тържество за приключване на учебната година за учениците от 1, 2 и 3 клас.

В присъствието на своите учители, родители, учениците пяха, рецитираха и танцуваха.

През учебната година всички  положиха много труд и старание, усвоиха нови знания и умения. Постигнаха високи резултати в състезанията, класирайки се със златни и сребърни медали.

По традиция в края на всяка учебна година, директорът на училището – госпожа Албена Николова, раздаде удостоверенията за завършен клас на първокласниците и награди отличилите се ученици в състезанията на Сдружението на българските начални учители.

Желаем на всички весело лято!

Патронен празник на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“

На 10 май тържествено отбелязахме патронния празник на училището. Гости на събитието бяха децата от подготвителната група към ЦДГ „Детелина“ и техните учители.

На сцената пред Калето празничната програма започна с посрещане на училищното знаме и с националния химн.  Ученици разказаха за живота и делото на първоучителите, пяха и рецитираха. Прозвуча и общоучилищният химн „Върви, народе възродени“.

Петокласници представиха свое лично творчество – стихотворения  на тема „Моето училище“, написани по повод празника.

В приветственото си слово директорът на училището г-жа Албена Николова благодари на учителите за всеотдайната работа, а на учениците – за тяхната любознателност. Грамоти за издигне престижа на училището получиха изявилите се през годината ученици.

Дуцата от подготвителната група бяха поканени да разгледат училището, седнаха на ученическите чинове, а първокласниците им разказаха какво е да си ученик.

Празникът продължи със спортни игри.

ЕКСКУРЗИЯ С УЧЕБНА ЦЕЛ

На 10.05.2024г. учениците от втори клас бяха на екскурзия с учебна цел по маршрут Нови  хан- Ихтиман- Пазарджик, Парк Острова- Нови хан.

В град Ихтиман с голям интерес разгледаха Етнографския музей, запознаха се с народни обичаи и традиции- писане на яйца, народни носии.

В град Пазарджик посетиха Парк Острова- разходиха се по алеите до Кривите огледала, разгледаха Зоопарка,  играха на открито, получиха награди.

Конкурс на тема „Европейският съюз – единство, солидарност и хармония“

По повод Деня на Европа ученици от всички класове на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, с. Нови хан участваха с рисунки в конкурс на тема „Европейският съюз – единство, солидарност и хармония“, организиран от община Елин Пелин. Победителите бяха поканени на официална церемония, където получиха своите награди.