Астрид Линдгрен: “ Детство без книги не е никакво детство“ 14-ти ноември – 114 години от рождението на Астрид Линдгрен

Децата от 4-ти клас на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ отбелязаха  114 години от рождението на една от най-обичаните и емблематични създателки на детски вселени – Астрид Линдгрен. В присъствието на своите учители, те прочетоха откъси от любими произведения на авторката и ни преносоха в  незабравимите истории за „Пипи дългото чорапче“, „Емил от Льонеберя“ и „Карлсон, който живее на покрива“, които са силни, всезнаещи, с въображение до небесата, любопитни, безкрайно палави, готови винаги да се притекат на помощ на своите приятели и… много, много истински. Събрали в себе си бленуваните от всяко дете волност, фантазия, обич, вярност и кураж, всички те са събирателно отражение и символ на детския дух, на жаждата за приключения, на порива за свобода.

Събитието е част от дейностите, планирани по проект на НП „Осигуряване на съвременна образователна среда“, модул „Библиотеките като образователна среда“.

Честваме Денят на народните будители

На 1-ви ноември отбелязваме Деня на народните будители. На този ден отдаваме почит на делото на книжовниците, просветителите, борците за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния морал. Сред имената на най-почитаните народни будители са Паисий Хилендарски, Неофит Рилски, Васил Левски, Христо Ботев, Хаджи Димитър, Иван Вазов, Любен Каравелов и много други.

Ученици от седми клас на нашето училище отбелязаха празника във виртуалната класна стая с тържествен рецитал, ознаменуващ делото на българските просветители, книжовници, революционери и свети будители на възраждащия се национален дух.

Събитието е  част от дейностите, планирани по проект на НП „Осигуряване на съвременна образователна среда“, модул „Библиотеките като образователна среда“.

Откриване на Новата учебна година

На 15. септември 2021 г. от 9.00 часа в двора на училището в село Нови хан с радост, нетърпение и при стриктно спазване на всички предпазни мерки срещу разпространението на COVID19, беше открита Новата учебна година

Госпожа Албена Николова, директор на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, приветства ученици, родители, учители, гости.

Поздрав произнесе и родителка на първокласник.

След празничен водосвет първокласниците и петокласниците влязоха тържествено в родното училище.

Останалите ученици – от 2., 3., 4., 6. и 7. клас прекрачиха прага на родното училище по предварително утвърден график малко по-късно, но с не по-малко радост и вълнение.

Нека да е здрава, успешна и ползотворна Новата 2021/2022 учебна година!

ТЪРЖЕСТВЕНО ЗАВЪРШВАНЕ НА УЧЕБНАТА 2020/2021 ГОДИНА

На 01.07. 2021г. учениците от IV – VII клас в празнична атмосфера отбелязаха края на учебната 2020/2021г.

Тържеството премина вълнуващо за ученици, родители и учители. Учениците рецитираха стихове и пяха песни.

Директорът на училището г-жа Албена Николова връчи на четвъртокласниците – Удостоверенията за завършен начален етап на основното образование, а на  седмокласниците – Свидетелствата за основно образование, Грамоти за отличен успех и пожела на учениците да вървят смело напред, да не се предават пред трудностите и да бъдат уверени в себе си.

Тържеството премина с много емоции и  усмивки.

На добър час, седмокласници!

Весела ваканция, скъпи деца!

В заниманията по интереси с ръководител г-жа Красимира Филипова, учениците се запознаха с вълшебното действие на билките за здравето на хората

В заниманията по интереси с ръководител г-жа Красимира Филипова, учениците се запознаха с най-често използваните билки и приготвиха чай от тях, направиха здравословни сандвичи с хляб от лимец. Погрижиха се за цветята в класната стая и за цветната градина в училищния двор.

Направиха вкусни мелби с домашни плодове.

Учениците от пети, шести и седми клас на Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ посетиха град Благоевград

Учениците от пети шести и седми клас на Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ посетиха град Благоевград и разгледаха интересни забележителности и исторически обекти. Насладиха се на приятна разходка и научиха нови неща, а доброто настроение ги съпътстваше през цялото време.